כ"ט בנובמבר 15, ירושלים

02-5660129

מועדונית בית הצייר

דבר המנהל

המועדונית -פנימיית היום שב'בית הצייר' הינה מסגרת משלימה למרכז החינוכי-טיפולי של המוסד שמטרתה לתת מענה רחב, כוללני ומקיף לכל צרכי התלמיד ומשפחתו. 

במסגרת הפעילות במקום, התלמיד מקבל בכל יום ארוחת -צהרים חמה ומזינה, תגבור לימודי, רפואה משלימה, חוגים ומגוון פעילויות חברתיות שונות .

מסגרת המועדונית מכוונת לקדם תהליכים של מניעה וצמצום התנהגויות מסכנות מצד הנערים ומנגד,יצירת כר פורה להקניית כישורי חיים, כמו גם רכישת מיומנויות  בתחומי עניין נרחבים.

במשך השנים בנינו מערכת בעלת מנעד רחב של התערבויות טיפוליות וחינוכיות, תוך מתן מענה אישי לכל תלמיד ע"פ צרכיו, בשיתוף הצוות החינוכי של בית הספר והוריו.

צוות המועדונית מונה מדריכים טיפוליים שעברו הכשרה לעבודה עם ילדים ונוער בסיכון. התלמידים והוריהם מלווים ע"י עובדת סוציאלית שנותנת מענה טיפולי תומך בתא המשפחתי של כל תלמיד, במטרה לייצר את התנאים הדרושים להצלחה.

במסגרת הפעילויות אנו מתרכזים בשלושה נושאים מרכזיים:

א. מערכת חוגים עשירה, המופעלת ע"י מורים וצוות טיפולי חינוכי מקצועי, שמטרתה להרחיב את עולמם החיצוני והפנימי , תוך מתן הזדמנות להביא לידי ביטוי את יכולותיהם המגוונות.

אנו מפעילים מגוון חוגים בתחומי עניין שונים כמו: אילוף כלבים, בישול/קונדיטוריה, שחייה, מוזיקה, נגרות ועוד ( החוגים משתנים מעת לעת בהתאם לצורך ).

ב. חינוך חברתי עם הפנים לקהילה – בכל שנה אנו יוצאים למגוון פעילויות והתנדבויות בקהילה במטרה לקדם תהליכים מקבילים: מהצד האחד-חינוך ערכי להתנדבות ועשייה למען האחר ומהצד השני- היכרות עם מגזרים שונים בקהילה שמאפשרת שילוב בריא, שעשוי להבטיח אזרחות פעילה ומתן כלים לקיום קשרים חברתיים מועילים.

ג. עידוד יזמות ותעסוקה ע"י יצירת עבודה במסגרת השירותים המוצעים בבית-הספר כגון : נגריה, גלריה, משתלה ועוד.  אלו מקנים לתלמידים כישורי חיים, טעימה מהעולם העסקי והתנסות כלכלית מעשית. במסגרת זו התלמידים יוצרים בעץ, בחרס ובבטון. הם יוצאים עצמאית לימי מכירה של העציצים, אותם מגדלים במשתלת המועדונית ומתפעלים את ההזמנות השוטפות.

כל העבודות שתימכרנה בעתיד, הן תוצר שלם של עבודת-היד של הנערים.

מועדוניות בית הצייר שמו להן כמטרה לייצר מקום שיוצר הזדמנות לגדילה, לצמיחה ולהעצמה !

יום לימודים ארוך:

ביה"ס "בית הצייר" מפעיל פעילות אחה"צ במתכונת של 'יום למודים ארוך', המיועדת לתלמידי ביה"ס הנמצאים בסיכון מירבי.  

מטרותיה הינן מתן מערך אלטרנטיבה חינוכית וטיפולית לשוטטות ברחוב, על כל הסכנות הטמונות בו, ע"י  פעילויות פנאי חברתיות וחוויתיות, כמו גם מתן מערך תמיכה מנטאלי.  מתכונת זו פותחת בפני הנערים אפשרויות למימוש חלומות באמצעות מגוון החוגים והמערך המכיל, התומך והמטפל בתלמידים שהיו מיועדים לסידור במסגרת פנימייתית, אלא שלא נמצא כזה עבורם.

מועדונית "בית הצייר" ממשיכה באופן ישיר את לימודי הבוקר של ביה"ס, החל מסיום שעת הלימודים הפורמלית ועד לשעות הערב.

התלמידים מקבלים תגבור לימודי במסגרת שעתיים לימודיות נוספות שנערכות בכיתות. בהמשך הם מקבלים ארוחת צהריים חמה ומזינה. במרכז החינוכי-טיפולי ניתנות הדרכות הורים פרטניות / קבוצתיות, ע"י צוות טיפולי מקצועי.

החל משעות הצהריים מתקיימת פעילות פנאי מגוונת ואטרקטיבית הכוללת חוגים מקצועיים  לבחירת הנערים. כמו כן, בסופו של כל יום פעילות ישנה ארוחת מנחה קלה.

חוגים מקצועיים:

רכיבה על סוסים:

פרויקט בהפעלת היחידה לקידום נוער, בו הנערים נהנים מחוויה מיוחדת במינה של רכיבה טיפולית. הם לומדים לרכב ולטפל בסוסים תוך דגש על התמדה והתמודדות עם קשיים

מוזיקה:

בחוג זה הנערים מכירים ונפגשים עם סגנונות שונים של מוזיקה והם זוכים לשיר, לנגן וליצור. הם נהנים מאווירה מוסיקלית, לומדים על הכלים השונים ואיך מנגנים בהם

מאסטר שף:

חוג קונדיטוריה ובישול מתקיים אחת לשבוע. בחוג התלמידים מכינים יחד עם הצוות קינוחים ומטעמים מתוקים מקצועיים וכן,לומדים את יסודות המטבח וטכניקות בישול מגוונות

גלריה

בגלריה הנערים מבלים ביצירת אומנות מסוגים שונים, הם עוסקים בעבודות קרמיקה וזכוכית בגלריה ניתן לעבוד ולהרוויח מלגה, או לבוא ליצור בשביל ההנאה

שחייה

תלמידים שבחרו בחוג זה מקבלים אחת לשבוע חוג שחיה מקצועי, החוג מתקיים בבריכת גני ירושלים, ומועבר על ידי מדריך מוסמך

חדר כושר

החוג מופעל בחדר הכושר שבתוך ביה"ס, החוג מתקיים 4 ימים בשבוע, הוא מיועד לתלמידים המתעניינים בכושר ובפיתוח הגוף באופן בריא. העבודה בחדר הכושר מתקיימת בקבוצות של עד 5 ילדים, בהדרכת מורי הספורט של בית הספר