פנימיות

מקום שיוצר הזדמנות

בהמשך להקמת בית הספר "בית הצייר" הניסיון שצבר הצוות החינוכי -טיפולי של ביה"ס, ראה כי חלק מהנערים הלומדים בביה"ס זקוקים למסגרת תומכת חינוכית וטיפולית כמעטפת להמשך הצלחתם .
מכאן מלפני 18 שנים עלה הרעיון והצורך לפתיחת הוסטל ביתי, שיעניק לאותם הנערים של ביה"ס חום ואהבה  ויהווה עבורם מסגרת המשך לתכנית הטיפולית של ביה"ס.

המושג "נוער בסיכון" אינו מתייחס אך ורק לנערים שמסתובבים בחברה רעה ויש חשש שידרדרו עוד. חשוב להבין שלפעמים לקויות למידה מורכבות, הפרעות קשב ברמה גבוהה, קשיים כלכליים בבית, פרידה של ההורים, והרבה מאוד מצבים אחרים, יכולים לגרום לכך שילד ינשור מהמערכת. מכנים את זה נוער בסיכון" או "נוער בסכנת נשירה" והכוונה היא שיש חשש שהתלמיד ינשור ממערכת החינוך ויישאר ללא מסגרת לימודית או טיפולית.
המעטפת שמקבלים בפנימיות "בית הצייר"  נותנת תשובה לא רק לנושא הלימודי אלה לנושא של הרצון והיכולת להצליח ולקבל כלים לחיים נורמטיביים .

הייחודיות במסגרות החוץ ביתיות של בית הצייר כמרכז כוללני  אשר כולל במסגרת בית ספר הממוקם ברחוב כ"ט בנובמבר 15  בירושלים ומסגרת חוץ ביתית כמעטפת להמשך התוכנית להצלחתם.
הצוות החינוכי והטיפולי של בית הספר נמצא בקשר יום יומי עם הורי הנער , הצוות והגורמים הטיפוליים של הפנימיות.

אנו מאמינים כי לכל נער ונער יש את היכולת להצליח ואנו כאן עם ניסיון של מעל 20 שנה ואחוזי הצלחה בתחום לתת את המענה לכך .
כיום העמותה מפעילה את הוסטל "הבית בארנונה" הממוקם ברחוב לייב יפה 56 בירושלים הנמצא תחת פיקוח חסות הנוער משרד הרווחה
ובנוסף את פנימיית משעול הדקל – בית הצייר הממוקמת ברחוב משעול הדקלים 5 בירושלים הנמצאת תחת פיקוח ילד ונוער משרד הרווחה.

הבית בארנונה

תחת פיקוח חסות הנוער ומשרד העבודה והרווחה הוסטל הבית בארנונה משמש בית חם וטיפולי לנערים השוהים בו ונותן מענה לצרכים הפיזיים, הרגשיים והנפשיים של הנערים.
ההוסטל מהווה חממה בה יכולים הנערים לפתח את עצמם ואישיותם ונותן להם כלים לביטוי עצמי והשתלבות נורמטיבית בחברה, הקניית ערכים של סובלנות וכבוד לזולת תוך שיתוף פעולה בין הנערים והצוות.

פנימיית בית הצייר

תחת פיקוח ילד ונוער – מתוך צורך של נערים נוספים הוקם הוסטל נוסף  – הממוקם בשכונת רמות ומתקיימות בינו לבין הבית בארנונה פעילויות משותפות ופעילויות מול גופים חברתיים שונים.